Sık Sorulan Sorular

Devletin her türlü kurumunda olduğu gibi teşvikler de kanunlara dayanır ve bu bilgiler belli yerlerde halka açık bilgilerdir. Öncelikle bir birey olarak okuyarak kendinizi bilinçlendirmelisiniz. Kulaktan dolma , şehir efsanesi gibi yayılan sözlere, asılsız sms’lere ve mailleri itibar etmeden önce kendisiniz bu bilgilerin varlığını araştırmalısınız. Daha sonra gereken kendi içinizde gerekse uzman kişilerin yardımı ile size en doğru yol haritasını çizip işe başlamalısınız .

Bu konuya yaklaşım alınacak rakam olarak bakılmamalıdır. Burada ki asıl konu firmalarımız faaliyetlerini sürdürürken alabilecekleri her türlü teşviklerden faydalanarak güçlerine güç katmalarıdır.

Esasında bu konu bir ülke sorunudur. Çünkü hibe almak amacı ile iş yapmak yerine , zaten mevcutta yapılan faaliyete devletin katkısıyla güçlendirmek mantığı ile konuya yaklaşmak gerekir. Her verilen yanlış beyan ve taahhütler 6183 sayılı yasa gereği cezalandırılır aynı zamanda teşviklen dirilecek firma kapsamından çıkarılır.

Her işte olduğu gibi teşvik alma konusunda da belli başlı prosedürlerin izlenmesi ve belli şartların sağlanmış olması gerekir b sebeple çok da uzun olmayan bir süreç içerisinde hibe tutarlarını hakkediş olarak alabiliyorsunuz.

Elbette alabilirsiniz firmaların devlete olan borçları teşvik almalarına engel değildir sadece bu nokta da alınacak hibe tutarları devlet borçlarına mahsup edile bilinir.

Evet sektör ayrımı yapılmaksızın teşvik söz konusudur.